Vištyčio kalvos

Atviri ir plačiai atsiveriantys peizažai nuo Suvalkijos piliakalnių jums padės pasijusti tikru keliautoju, tyrinėtoju, klajokliu, kuris klajoja po Suvalkijos "lygumas".

Kategorija

Žygis pėsčiomis Žygis dviračiu

Žygio sudėtingumas

Lengvas

Žygio ilgis

22.00 km.

Žygiavimo laikas

apie 6.00 val.

"Vištyčio kalvos" maršruto pavadinimas ne iš piršto laužtas, maršrute įtraukėme net 5 kalvas/piliakalnius jau nekalbant apie apžvalgos aikšteles ir atodangas nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Vištyčio ežerą bei banguotą Suvalkijos peizažą.

Maršrutą pritaikėme tiek eiti pėsčiomis, tiek važiuoti dviračiu. Didžioji maršruto dalis eina keliukais per pievas ir laukus, žvyrkeliais ir asfaltuotu keliu, tad praeinamumas tikrai neblogas. Vietose, kuriose maršrutas veda bekele, mišku ir sunkiau praeinamomis vietomis, pažymėjome tokių vietų apvažiavimus, mėlyna linija.

Ar važiuosite dviračiu ar eisite pėsčiomis maršruto ilgis panašus, apie 22 kilometrus.

Maršrutas prasideda Vištyčio miestelio pradžioje esančioje poilsiavietėje, kurioje yra stovėjimo aikštelė, stovyklavietė ilgesniam poilsiui, lauko baldai (suoliukai, staliukai, persirengimo kabinos, lauko tualetas).

Nors pats maršrutas ir aplenkia Vištyčio miestelį, tačiau jei turite laiko, būtinai aplankykite šią ant Vištyčio ežero kranto įsikūrusią viena seniausių Vilkaviškio rajono gyvenviečių. Pasienio miestelis tapo daugiataučiu miesteliu, o patogi geografinė padėtis sudarė palankias sąlygas vystytis prekybai. Miestelis garsėjo savo amatininkais ir įvairiausiais verslais. Apie 1912 metus miestelyje stovėjo ketveri maldos namai: sinagoga, cerkvė, evangelikų liuteronų ir katalikų bažnyčios. Iki šiol abi bažnyčios išlikusios. Nepaisant daugelio praradimų, gaisrų Vištytyje yra išlikusių urbanistikos architektūros vertybių: istoriškai susiformavę miestelio plano elementai – keturkampė gotikinė aikštė su Vytauto Didžiojo paminklu bei išlikusiais želdiniais ir centrinės dalies gatvių tinklas, bažnyčios ansamblis su šventoriaus želdiniais ir kt. Ši miestelio dalis yra urbanistinis draustinis.

O jei urbanistika nesižavite ir norite mauti kaip įmanoma greičiau į gamtą, tuomet PIRMYN į "Vištyčio kalvų" maršrutą, kuriame kaip ir minėjome rasite 5 kalvas/piliakalnius, trijų ežerų apžvalgos aikštelę, buvusios slidinėjimo trasos apžvalgos aikštelę, šilelio stebuklingąjį šaltinį, kuris gali išgydyti, aukščiausią eglę, drevėtuosius medžius, medžius su "raganos šluotomis", muziejų "metalo fantazija" ir žinoma Vištyčio malūnas, kuris stovi net nuo 1925 metų.

Atviri ir plačiai atsiveriantys peizažai nuo Suvalkijos piliakalnių jums padės pasijusti tikru keliautoju, tyrinėtoju, klajokliu, kuris klajoja po Suvalkijos "lygumas".

Svarbi informacija

Kviečiame perskaityti mūsų paruoštą žygių atmintinę, kurią galite rasti paspaudus ant nuorodos - Asmeninių žygių informacija, arba puslapio apačioje

Apytikslinė žygio vieta

Užsisakyti

Pasirinkite žygiavimo dieną

Maršruto kaina

2.49 €

Noriu papildomo(-ų) medalių

Vienas medalis - 4.00 €, siuntimas - 2.49 €