Velniškas maršrutas Aukštadvario apylinkėse

Kviečiame prasieiti ar prasiminti velnišką maršrutą, kuriame tikrai yra kažkas magiško, kažkas keisto ir neįprasto. Mistinės Aukštadvario vietos laukia jūsų!

Kategorija

Žygis pėsčiomis Žygis dviračiu

Žygio sudėtingumas

Lengvas

Žygio ilgis

23.00 km.

Žygiavimo laikas

apie 6.00 val.

Pamačius žodį "velniškas" ar su velniu susijusius maršrutų pavadinimus mes iškart žinome jog tai Aukštadvario apylinkės. Dažniausiai tapatiname su Aukštadvario regioniniame parke esančia velnio duobe, tačiau velniškų duobių, kalvų ir mistiškų miškų čia taip pat netrūksta.
Aukštadvario regioninis parkas įkurtas 1992 m. Aukštadvario kraštovaizdžio draustinio pagrindu, siekiant išsaugoti vertingą Verknės ir Strėvos aukštupių kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą, gamtos ir kultūros paveldo vertybes.

Maršrutą sudarėme, kad būtų įdomu įveikti tiek pėsčiomis, tiek dviračiais. Kad būtų įdomu eiti pėsčiomis įkėlėme keletą atkarpų bekele (mišku). Parko teritorijoje aptiktos 165 paukščių rūšys, iš jų 37 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Gausi entomofaunos rūšinė įvairovė-aptiktos 1055 rūšys, tarp jų 37 retos. Kas žino, gal einant mišku pavyks ir jums užtikti kažką nematyto, kažką reto ir įdomaus.
Žinoma tokios vietos nėra pravažiuojamos dviračiais, todėl mėlynai pažymėjome specialias atkarpas, skirtas dviračiams, tad galėsite privažiuoti prie visų pažymėtų lankytinų objektų nesibraunant per bruzgynus ir pelkynus.
Einant pėsčiomis maršruto ilgis yra apie 23 kilometrus.
Važiuojant dviračiu prisideda keletas kilometrų dėl ilgesnių apvažiavimų, tačiau kelias tikrai neprailgs dėl įdomios vietovės, greitai besikeičiančio, banguojančio kraštovaizdžio.
Aukštadvario aukštuma yra aukščiausia Dzūkijos aukštumos dalis. Apylinkėse priskaičiuojama per 250 kalvų. Įdomus reto grožio kalvynas skendi miškuose. Slėniuose vingiuoja upės ir upeliai, kuriuo keliu besuktum-spindi ežerų akys.
Į maršrutą įtraukėme gamtos paveldo garsenybę "Velnio duobę", penktą (pagal aukštį) aukščiausią Lietuvos kalvą - Gedanonių kalvą, bei keletą mažesnių bet ne mažiau įspūdingesnių kalvelių bei duobių.

Svarbi informacija

Kviečiame perskaityti mūsų paruoštą žygių atmintinę, kurią galite rasti paspaudus ant nuorodos - Asmeninių žygių informacija, arba puslapio apačioje

Apytikslinė žygio vieta

Užsisakyti

Pasirinkite žygiavimo dieną

Maršruto kaina

2.49 €

Noriu papildomo(-ų) medalių

Vienas medalis - 4.00 €, siuntimas - 2.49 €