Labanoro girios ežerų turas

Pasivaikščiokite ir pažinkite Labanoro girią iš arčiau!

Kategorija

Žygis pėsčiomis

Žygio sudėtingumas

Sunkus

Žygio ilgis

40.00 km.

Žygiavimo laikas

apie 12.00 val.

Labanoro giria - antras pagal plotą Lietuvos miškų masyvas – 91 500 ha, iš kurių mišku apaugę 73 800 ha, tai yra žygiams beveik neišsemiama erdvė, kurioje tilptų tikrai ne vienas maršrutas.
Šis beveik 40 kilometrų maršrutas originaliai sukurtas eiti dvi dienas. Maršruto pagrindinis RAKTAS - ežerai, čia jų praeisite virš 20, pačių įvairiausių: gerai žinomų tarp Lietuvos poilsiautojų didžiųjų ežerų kaip Peršokšnai, Didysis Siaurys, Mažasis Siaurys ir miškuose pasislėpusių ežeriukų, kurių pakrantės apipelkėjusios ir žinomų tik tarp vietinių žvejų, kadangi juos aplankyti galima tik einant per raistą ir tankiai krūmais apaugusį mišką. Tad tikrai galėsite bent trumpam pasijausti atradėjais, eidami pro tokius mažylius kaip Žiežulinis, Kanapiamerkis, Kanys ar Arkliašūdis..
Atraskite Labanoro girios perliukus, praeikite, ten kur kiti nesugalvoja eiti ir įsijauskite į girios esybę.

Nepamiršome ir visiems gerai žinomų lankytinų objektų, kaip Labanoro girios pažintinio tako, kuriame susipažinsite su Labanoro girios, pelkių, ežerų ekosistemomis, girioje aptinkamais Lietuvos Raudonosios knygos augalais ir gyvūnais.
Pašiekčio pilkapynas ir žinoma pats Labanoro miestelis.
Nakvoti rekomenduojame šalia Mažojo Siaurio ežero, rytinėje pakrantėje, kurioje yra net 5 gerai įrengtos stovyklavietės su laužavietėmis, staliukais, lieptukais į ežerą, vietomis palapinėms, lauko tualetais. Tiesa, vasara, savaitgaliais, čia galite rasti nemažai poilsiautojų, tačiau iš visų 5 stovyklaviečių manau tikrai surasite vietelę savo palapinėj ar hamakui.
REKOMENDACIJA:
Pasiimti net kelias sausas kojinių poras, kadangi nuošalesni ežerai, pasislėpę miškuose yra su apipelkėjusiomis pakrantėmis, kurias praeidinėjant tikrai galite sušlapti ir tikėtina jog sušlapsite, todėl būtinai turėkite persiauti sausų kojinių arba dar geriau turėkite neperšlampamas kojines.
PASIVAIKŠČIOKITE IR PAŽINKITE LABANORO GIRIĄ IŠ ARČIAU.

Svarbi informacija

Kviečiame perskaityti mūsų paruoštą žygių atmintinę, kurią galite rasti paspaudus ant nuorodos - Asmeninių žygių informacija, arba puslapio apačioje

Apytikslinė žygio vieta

Užsisakyti

Pasirinkite žygiavimo dieną

Maršruto kaina

2.99 €

Noriu papildomo(-ų) medalių

Vienas medalis - 4.00 €, siuntimas - 2.49 €