Gavio ežero pakrantėmis

Patyrinėkite Gavio ežero pakrantes ir šio ežero apylinkes!

Kategorija

Žygis pėsčiomis Žygis šeimai

Žygio sudėtingumas

Labai lengvas

Žygio ilgis

8.50 km.

Žygiavimo laikas

apie 3.00 val.

Maršrutas prasideda prie Palūšės bažnyčios, kuri turi aštuonkampę varpinę. Tai vienintelė tokia bažnyčia Lietuvoje. Teigiama, kad ji statyta tik kirviu, o vietoje metalinių vinių naudoti mediniai kaiščiai. Ar žinojote, kad ši bažnyčia buvo vaizduojama ant mūsų vieno lito banknoto? Toliau kelionė tęsis pro senąsias kapinaites bei pilkapius, Gavio ežero link. Dalis šio ežero yra Ignalinos mieste, o kita - Aukštaitijos Nacionaliniame Parke. Šis ežeras turi išraiškingas pakrantes, įlankas bei pusiasalius, savitai susiformavusią augaliją bei gražias gyvenvietes su lėta žmonių gyvensena. Ežere yra kelios salos, kurioms vietiniai suteikė "Meilės", "Batono", "Kormoranų" ir kitus įdomius pavadinimus. Kai kurių pavadinimų paaiškinimus rasi mūsų sudarytame toponimikos žemėlapyje.

Maršrutą baigsime ties Aukštaitijos Nacionalinio Parko lankytojų centru, tad labai rekomenduojame apsilankyti ir ten. Ežerynas formavo savitas nacionalinio parko teritorijoje gyvenusių žmonių kultūros tradicijas, todėl pagrindinė lankytojų centro ekspozicijos tema – „Ežerų žmonės".

Žygiavimas pėsčiųjų bei miško takais, keliukais, žvyrkeliu. Bus nedidelė atkarpa miestu.

Pritaikyta žygiavimui su vežimėliu.

Svarbi informacija

Kviečiame perskaityti mūsų paruoštą žygių atmintinę, kurią galite rasti paspaudus ant nuorodos - Asmeninių žygių informacija, arba puslapio apačioje

Apytikslinė žygio vieta

Užsisakyti

Pasirinkite žygiavimo dieną

Maršruto kaina

2.49 €

Noriu papildomo(-ų) medalių

Vienas medalis - 4.00 €, siuntimas - 2.49 €